Transport


ISOF posiada zaawansowane mechanizmy logistyczne, które pozwalają na sprawną obsługę, od momentu złożenia zamówienia przez klienta, poprzez pełną obsługę zamówienia w ramach firmy, wystawienie dokumentów sprzedażowych, aż do dostarczenia towaru klientowi.

Wszystkie procesy są w ISOFie zautomatyzowane, a wykonywane operacje są kontrolowane w zakresie:

  • zamawianego towaru, jeśli nie ma wystarczającej ilości, generowane jest zamówienie do dostawcy;
  • poprawności realizacji zamówienia. Możliwość częściowej realizacji, niezrealizowane pozycje czekają do momentu uzupełnienia zapasów magazynowych;
  • wystawianych dokumentów: czy wszystkie dane są poprawne, czy wystawiane są zbiorcze faktury na wiele zamówień, w zakresie sposobu płatności;
  • dostarczenia towarów do klientów. Budowanie list dystrybucji towarów do klientów z uwzględnieniem ich lokalizacji (wstępny automatyczny podział na trasy dystrybucji). W zakresie trasy możliwość budowania kolejności dostarczania przy pomocy mapy dystrybucji. Kontrola dostarczenia towarów do klientów w ISOFie odbywa się na podstawie list lub z użyciem innych technologii np. WAP.


Również zamawianie towarów od dostawców może być ściśle kontrolowane. Zamówienia z różnych magazynów (jednostek organizacyjnych) są grupowane w jedno zamówienie do dostawcy, co umożliwia negocjowanie z dostawcami atrakcyjnych limitów logistycznych, cen. Zamówienia powstają w oparciu o analizę danych w systemie: analizę rotacji towarów w zadanym okresie, aktualnych stanów magazynowych, aktualnych zarejestrowanych a niezrealizowanych zamówień od klientów. Takie podejście wspomaga sprawne zarządzanie dostawami oraz maksymalną optymalizację zapasów magazynowych.


Zapytaj o więcej szczegółów! Wyślij zapytanie ›