CLIENT-WEB-SERVER®, ASP, SaaS - porównanie

Co to jest SaaS (Cloud Computing)?

ISOF w SaaS (Cloud Computing)

„Zielony” ISOF w SaaS (Cloud Computing)


Client–Web–Server a Saas (Cloud Computing)

Firma HEUTHES od pierwszej połowy lat 90-tych rozwija technologię Client-Web-Server, którą wprowadza we wszystkich swoich systemach informatycznych. W rozwiązaniach bankowych zadebiutowała w 1996 roku, w systemie dla przedsiębiorstw ISOF, w 2000 r.

Od wprowadzenia swojej technologii na rynek, HEUTHES obserwuje stały wzrost popularności określenia SaaS (Cloud Computing) opisującego rozwiązanie, które sam stworzył. Systemy pracujące w tej technologii: Multicentaur, Gryfbank/WWW, Gryfcard/WWW, a przede wszystkim ISOF, potwierdzają, że kierunek rozwiązań przyjętych przez firmę był słuszny.

Ważne jest, że klient chcąc wprowadzić nowoczesne technologie biznesowe w swojej firmie nie musi być zdezorientowany przy wyborze aplikacji czy rozwiązań sprzętowych lecz może skorzystać z istniejących, sprawdzonych na wielką skalę rozwiązań.

Technologia Client-Web-Server w rozwiązaniach HEUTHES wsparta jest poprzez HDB, kolejne własne rozwiązanie firmy. HDB to zarówno serwer aplikacyjny, jak i język oprogramowania, który wsparty transkompilatorami do Java oraz środowiskiem programistów zintegrowanym z Eclipse pozwala na szybkie i łatwe budowanie wydajnych systemów umożliwiających pracę on-line. Na dużą skalę rozwiązania HEUTHES wykorzystują obecnie banki (PEKAO SA, GBW SA, MRB SA, BGŻ SA, DNB Bank Polska SA) oraz setki firm, które zamiast budować skomplikowane ośrodki komputerowe mogą wynająć tylko system ISOF i pracować w nim poprzez przeglądarkę internetową.

ASP a SaaS (Cloud Computing)

ASP polega na tym, że obsługa pojedynczego klienta odbywa się na osobnym systemie posadowionym na dedykowanym tylko dla niego serwerze. W modelu SaaS (Cloud Computing) każdy klient również pracuje na „swoim” osobistym systemie. Jednak na pojedynczym serwerze usługodawcy może pracować równolegle kilka systemów klientów. Każdy z klientów ma w tym modelu dostęp do własnych, osobistych, odpowiednio zabezpieczonych danych. W modelu SaaS (Cloud Computing) pracują najczęściej firmy małe i średnie, w ASP średnie i duże.

Client–Web–Server a ASP

Dzięki technologii Client-Web-Server użytkownicy systemu ISOF mają możliwość wyboru i wnoszenia opłat abonamentowych tylko za wybrane, rzeczywiście potrzebne im funkcjonalności. W modelu ASP zazwyczaj udostępniany jest cały system przy odpowiednio wyższym poziomie opłat.

Dodatkowo HEUTHES wprowadza dla klientów modelu SaaS (Cloud Computing) systemu ISOF kontrakty SLA (Service Level Agreement). Oznaczają one w praktyce zobowiązanie firmy HEUTHES do świadczenia ustalonego poziomu usług. Obecnie trwają intensywne prace nad rozbudowaniem ISOF o pomiar czasów realizacji istotnych zdarzeń w systemie, np. wystawiania faktur czy dokumentów magazynowych. Klienci będą mieli możliwość zawarcia indywidualnych kontraktów z ustalonymi parametrami statystycznymi czasów realizacji poszczególnych funkcji. W przypadku ich niedotrzymania uzyskają rekompensatę finansową.

HEUTHES przewiduje, że kontrakty SLA będą szczególnie popularne wśród dużych firm, którym zależy na zagwarantowaniu odpowiedniej wydajności pracy z systemem. Świadczenie tak wysokiego poziomu usług umożliwiło firmie HEUTHES wprowadzenie Klastra OMEGA, autorskiego rozwiązania, które w innowacyjny sposób zapewnia przenikanie się serwerów wirtualnych i fizycznych.

Obecnie HEUTHES umożliwia klientom ciągły dostęp do systemu na poziomie 99,2% czasu w godzinach 6–22. Teraz, obok uzyskanej już nieprzerwanej dostępności, kontrakty SLA zapewnią klientom gwarantowaną wydajność systemu.

Po wdrożeniu nowego rozwiązania wszystkie firmy będą mogły sprawdzić indywidualne parametry czasów realizacji poszczególnych funkcji w specjalnym raporcie ISOF-SLA, bez względu na to czy będą posiadaczami kontraktów SLA.


Co to jest SaaS (Cloud Computing)?

ISOF w SaaS (Cloud Computing)

„Zielony” ISOF w SaaS (Cloud Computing)


Zapytaj o więcej szczegółów! Wyślij zapytanie ›